Boban Marjanović

Srpski košarkaš se dobro zabavlja.

Košarkaš Hjuston Roketsa Boban Marjanović iskoristio je slobodno vreme da se oproba kao pilot.

Naravno, nije srpski centar vozio, ali je imao priliku da vidi kako izgleda pilotka kabina, a pilot i kopilot bili su raspoloženi da mu pokažu kako zapravo funkcioniše uspravljanje avionom. Marjanović je pažljivo pratio sva uputstva da bi na kraju uz osmeh rekao: „Mislim da sam spreman za ovo“.

Marjanović je nedavno imao ključni potez protiv Nju Orleand Pelikansa u utakmici koju je njegova ekipa rešila u svoju korist rezultataom 114:112, a srpski centar je u poslednjim sekundama meča sprečio da protivnik ubaci loptu iz auta. Srbin ima malu minutažu ove sezone u NBA ligi u dresu Hjuston Roketsa. Igra prosečno pet minuta, a beleži 3,2 poena, uz 1,7 skokova i 0,2 asistencije po utakmici.

Roketsi su na začelju Zapadne konferencije sa 18 pobeda i 54 poraza.