Potez koji je doveo do sukoba navijača.

Košarkaš Golden Stejt Voriorsa Drejmond Grin suspendovan je na jedan meč, nakon što je u drugoj utakmici plej-ofa prve runde sa Sakramentom zgazio na grudi Domantasa Sabonisa.

Grin je isključen nešto više od sedam minuta pre kraja poslednje četvrtine, a već od ranije je poznat kao jedan od najprljavijih igrača NBA lige.

„Suspenzija je delimično zasnovana na prošlim nesportskim greškama Grina“, navodi se u saopštenju lige.

Tokom svoje karijere Grin je dobio nekoliko tehničkih grešaka i isključenja, poput prošle sezone u plej-ofu protiv Memfisa ili 2016. godine u finalu protiv Klivlenda.

„Morao sam negde da stavim nogu, nisam najfleksibilniji igrač, nisam mogao staviti nogu dalje nego na Sabonisove grudi“, rekao je Grin posle meča.

Aktuelni šampioni NBA lige poraženi su u prve dve utakmice prve runde plej-ofa Zapadne konferencije od Sakramenta (126:123, 114:106).

Plej-of serija se seli u San Francisko, a naredni meč je na programu u noći između četvrtka i petka, ali su šanse za povratak Golden Stejta znatno manje bez Grina, koji je ovom suspenzijom naneo štetu i svom timu.

BONUS VIDEO Sudijska greška koja je koštala Partizan petog mesta na meču Makabija i Real Madrida