Luka Dončić je odigrao svoju prvu plej-of utakmicu i briljirao u njoj, ali je njegov Dalas poražen od Klipersa.

Tim iz Los Anđelesa je slavio rezultatom 118:110 u prvom meču prve runde doigravanja NBA lige.

Mladi Slovenac je za nešto više od 38 minuta na parketu upisao 42 poena uz 9 asistencija i 7 skokova, ali i 11 izgubljenih lopti.

Reprezentativac Srbije Boban Marjanović je od trenera Rika Karlajla dobio šansu od 12 minuta i za to vreme je upisao 2 poena uz 8 skokova.

Dončić je u prvom delu treće četvrtine ostao bez podrške Kristapsa Porzingisa koji je isključen, a do tog trenutka je za nešto manje od 20 minuta ubacio 14 poena.

Takve okolnosti su iskoristili Klipersi, predvođeni Kavajom Lenardom (29 poena, 12 skokova, 6 asistencija) i Polom Džordžom (27 poena).

Tandem superzvezda tima iz Los Anđelesa je imao veliku pomoć u Markusu Morisu (19 poena) i Luu Vilijamsu (14 poena), dok je bivši centar Mega Leksa Ivica Zubac upisao dabl-dabl sa po 10 poena i skokova.

Klipersi su ključnu razliku stekli u trećoj deonici u kojoj su dozvolili protivniku da postigne svega 13 poena.