Košarkaši Budućnosti plasirali su se u finale ABA lige, nakon pobede i u drugom meču protiv Mornara u Baru rezultatom 92:81.

Videli smo veliku borbu u prvom poluvremenu, a timovi su se smenjivali u vođstvu u pokušaju da se odlepe.

Mornar je dobro otvorio meč, došao do 10:4, ali se Budućnost brzo vraća u igru, a do kraja prve četvrtine dolaze do plus sedam.

Slično kao i gostujući tim, i domaći prave seriju i vraćaju se u egal, a do poluvremena smo mahom videli rezultatsku klackalicu, da bi se na veliki odmor otišlo sa 52:50 za Podgoričane.

Početkom drugog poluvremena, tim Dejana Milojevića dolazi do prednosti, koju više ne ispuštaju do kraja meča, a u završnici treće četvrtine uspevaju po prvi put da dođu i do dvocifrene razlike.

Tu je već bilo jasno da ekipa iz Bara neće uspeti da preokrene rezultat, pa je Budućnost do kraja uspela da kontroliše utakmicu.

Dobro su šutirali, pogađali za tri poena, dok je Mornar srljao iz napada u napad u želji da što pre istope razliku.

Ipak, nije bilo uzbuđenja i Budućnost bez problema uspeva da obezbedi plasman u finale regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Kobs sa 21 poenom i četiri skoka, Dela Vale je postigao 17 poena, dok je Rid briljirao sa 14 poena i 9 skokova.

U ekipi Mornara nešto bolji od ostalih su bili, Nidam sa 16 poena, Smit sa 12 i 6 skokova i Vranješ sa 11 poena.

Protivnik će im biti pobednik duela Crvena zvezda – Igokea, gde će odluka pasti nakon majstorice.