Košarkaši Budućnosti savladali su Cibonu 80:73, dok je Mornar bio bolji od Zadra 76:71 u okviru 11. kola ABA lige.

Budućnost je u utakmicu protiv Cibone ušla nešto sporije, pa su domaći igrači tokom prve četvrtine imali prednost 7:4, potom i 11:6, ali su gosti iz Podgorice uspeli da uhvate priključak, preko Kobsa stignu do 14:14, a potom i u završnici prve četvrtine poenima VIlija Rida povedu 18:14.

Serijom od pet vezanih poena početkom druge deonice otišli su na 23:15, a trojkom Vladimira Micova na 5:56 pre kraja prvog poluvremena i do viška od deset poena, 30:20, da bi Seda Šehović i Rid doneli i +14, 39:25.

Cibona je uspela da priđe na pet peona minusa u završnici treće četvrtine, ali to je bilo sve, do kraja meča Budućnost je vratila prednost na plus od deset poena i tu razliku održavala bez većih poteškoća.

Na kraju, osmi trijumf Budućnosti koja je sada četvrta na tabeli, dok Cibona zauzima prvo mesto van šest koja vode u doigravanje sa skorom 5-6.

U drugoj utakmici večernjeg termina, Mornar je protiv Zadra došao do prve pobede na gostovanju u ovoj sezoni. Imali su Barani u jednom momentu i 14 poena viška, odgovorio je Zadar preokretom za 65:63, ali nisu uspeli da zadrže vođstvo, pa je tim iz Bara uspeo da zabeleži vrednu pobedu, dok Zadranima ostaje grčevita borba za opstanak.