Košarkaši Budućnosti pobedili su Cedevita Olimpiju sa 89:75 u zaostalom meču 18. kola ABA lige i potvrdili da će biti konkurenti za najviši plasman na kraju regularnog dela sezone.

Podgoričani su bili sigurni protiv ekipe koja je imala neverovatnog Jaku Blažiča. jer su imali spreman odgovor u vidu Džastina Kobsa i Melvina Edžama.

U hali „Morača“, domaćin je rano poveo dvocifrenom prednošću 21:10 posle koša Vilija Rida.

Od tog trenutka kreće pad u igri Budućnosti, a Ljubljančani do kraja prve četvrtine uspevaju da prepolove deficit, a u drugoj da povedu i odu na 48:43 do poluvremena.

U trećoj četvrtini je Cedevita Olimpija išla do maksimalnih osam poena prednosti, da bi u četvrtoj Budućnost opet preuzela primat i odlepila se do 16 razlike pogotkom Amedea Dela Valea, dva minuta pre kraja.

To je označilo i potvrdu trijumfa Podgoričana, kod kojih je Kobs ubacio 22 poena, Edžam 17, a Danilo Nikolić 14.

Tim Cedevita Olimpije predvodio je Blažič sa 26 poena, Luka Rupnik je dodao 11, a Kendrik Peri deset poena.

Budućnost sada ima 19 pobeda i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija na skoru od 16 pobeda i pet izgubljenih mečeva.

Ovim se daje šansa Mornaru da eventualnom pobedom nad Cedevita Olimpijom u međusobnom duelu ipak uspe da se domogne plej-ofa ABA lige, iako su Barani posle poraza od FMP-a otpisali tu mogućnost.