Bogdan Bogdanović

Bogdanović je dobio priliku i prigrlio je obema rukama, njegova partija je pomogla Atlanti da i dalje ima san o plasmanu u četvrtfinale NBA kupa.

Bogdanović se nije libio da šutira i u ranoj fazi napada posle samo sedam, osam sekundi napada i pokazao je da je da agresivnost bila proračunata u trenutku kada nije bio Treja Janga da pomogne timu.

Kapiten Srbije je stigao do 17 poena uz po tri skoka i asistencije, a pogodio je sedam od 17 šuteva iz igre. Većina pokušaja je bila za tri poena, a bio je precizan samo tri puta iz 11 pokušaja. Ipak, proveo je na parketu 33 minuta i bio je veoma bitan u organizaciji napada, upravo ono što je moglo da bude problematično bez Janga koji je bio sa suprugom koja se porađala sa drugim detetom.

Dežonte Marej je odigrao još jedan fantastičan meč, pa je sa 32 poena i 10 asistencija uspeo da produži niz poraza Detroita na čak devet susreta. Upravo su on i Bogdanović postigli 32 od 64 poena Atlante na poluvremenu, a onda su kasnije bili i ključni i u očuvanju prednosti kada je u četvrtoj deonici Atlanta stigla do 97:91, a onda kontrolisala susret.

„Igranje NBA kupa je za mene kao plej-of utakmica. Znam da sam morao da bude agresivan i fokusiran da bih nam dao bolje šanse da pobedimo“, rekao je Sadik Bej, koji je prvi put igrao u Detroitu od trejda za Džejmsa Vajzmana.

Marvin Begli Treći postigao je 22 poena uz 11 skokova iza Detroit, a pratio ga je Osar Tompson sa 21 poenom, osam skokova i pet asistencija.

Detroit je izgubio 17 lopti i iz toga primio 19 poena, što je još i dobro u odnosu na ovosezonski prosek od 22.