Boban Marjanović, reprezentativac Srbije, odigrao je spektakularnu partiju u pobedi Dalasa nad Klipersima.

Centar Meveriksa je na parketu proveo manje od deset minuta, ali je za to vreme uspeo da upiše 13 poena i 9 skokova.

On je tako postao jedini igrač u istoriji NBA lige kome je pošlo za rukom da u tom vremenskom periodu ostvari takav statistički učinak.

Njegova ekipa je uspela da smanji rezultat u seriji prve runde plej-ofa protiv tima iz Los Anđelesa.

Posle prvog meča u kom su doživeli poraz, Meveriksi su drugi dobili rezultatom 127:114.

Tradicionalno najefikasniji u timu Dalasa bio je Luka Dončić sa 28 poena, 8 skokova i 7 asistencija, a sjajnu podršku je imao u Kristapsu Porzingisu koji je dodao 23 poena.

Dvocifreni učinak imali su još Tim Hardavej (17 poena), Trej Burk (16 poena) i Set Kari (13 poena).

Na drugoj strani je sjajan bio Kavaj Lenard sa 35 poena i 10 skokova, Lu Vilijams je dodao 23, a Pol Džordž i Markus Moris su ostali na po 14 poena.

Bivši centar Mege Ivica Zubac je za nešto više od 18 minuta ubacio tri poena uz četiri skoka.

Meveriksi su bolje ušli u meč za razliku od protivnika i na kraju prve deonice su imali četiri poena viška.

Do poluvremena je da prednost narasla za poen, da bi meč bio prelomljen u trećem kvartalu.

Klipersi su uspeli da odigraju izjednačenu poslednju deonicu, ali to nije bilo dovoljno da bi se stigao zaostatak.