Košarkaši Žalgirisa savladali su Himki rezultatom 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14) u 18. kolu Evrolige.

Litvanski šampion odigrao je fenomenalnu utakmicu i stigao do šeste uzastopne pobede u Evroligi.

Nekadašnji košarkaš Partizana Žofri Lovernj je blistao sa 29 poena, devet skokova i dve asistencije.

Podrška je stigla od Mariusa Grigonisa koji je dodao 18 poena i osam asistencija, dok je Najdžel Hejs meč završio sa 14 poena.

U ekipi Himkija, koja je na poluvremenu imala devet poena prednosti pre nego što je u trećoj deonici primila čak 39 poena, najefikasniji je bio Aleksej Šved sa 22 poena.

Panatinaikos – Zenit Sankt Peterburg 77:89

Devin Buker postigao je 19 poena i dodao sedam skokova, dok je Miki Džordan meč završio sa deset poena.

Srpski reprezentativac Stefan Jović je upisao sedam poena i dodao tri skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu za 24 minuta igre.

Žalgiris posle 18 kola zauzima šesto mesto sa 11 pobeda i sedam poraza, dok je Himki poslednji na tabeli sa dve pobede i 16 poraza.