Vasilije Micić
Vasilije Micić Foto: Mike Kireev/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Srbin je pokazao zašto je prošlosezonski MVP Evrolige.

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su u gostima ekipu Milana sa 64:48 (11:16, 18:10, 17:8, 18:14) i tako poveli sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Aktuelne šampione Evrope su do brejka u Milanu vodili Vasilije Micić i Šejn Larkin sa po 16 poena, devet poena je dodao Brajant Danston, dok je Kris Singlton postigao sedam.

U timu Milana najefikasniji je bio Nikolo Meli sa deset poena, Ben Bentil je ubacio poen manje, dok su po osam postigli Troj Danijels, Devon Hol i Šavon Šilds.

Košarkaši Milana su serijom 8:0 završili prvu četvrtinu (16:11), ali je Efes na startu druge iskoristio „prazne minute“ domaće ekipe i odgovorio serijom 11:0 (22:16).

Efes je na poluvremenu imao plus tri na svom kontu (29:26), da bi na početku treće četvrtine stigao do prve dvocifrene prednosti koju nije ispuštao do kraja utakmice do konačnih 64:48.

Drugi meč ove serije igra se u četvrtak, takođe u Milanu.

BONUS VIDEO: Košarkaši Crvene zvezde nisu držali „Zaustavite rat“, sa tribina zvižduci