Sve je gotovo, Fulam je odigrao nestvarnu sezonu, sada samo da ne ponovi istu grešku i u eliti.

Fudbaleri Fulama plasirali su se u Premijer ligu pobedom nad Prestonom 3:0 u meču 43. kola Čempionšipa.

Junak pobede i čitave sezone bio je Aleksandar Mitrović koji je u pobedi svog tima postigao dva pogotka.

Najpre je iskoristio dodavanje Džoa Brajana u devetom minutu za 1:0, što je bio Mitrov 39. gol u sezoni.

Zatim je Fabio Karvaljo duplirao prednost pogotkom u 34. minutu, da bi Mitrović drugi gol na meču, a 40. u sezoni dao u 41. minutu.

Sjajno je prihvatio i smirio pas Harija Vilsona kada se ubacio u kazneni prostor, nije oklevao i pucao je sa desetak metara sa mnogo samopouzdanja.

Još jednom je zatresao mrežu i obezbedio Fulamu sva tri boda, ali došao nadomak neverovatnog rekorda od 42 gola Gaja Vitingema.

„Kotidžersi“ u drugom poluvremenu na svom terenu nisu baš toliko „zapinjali“, mada su duže imali loptu u posedu.

Fulam je i matematički obezbedio plasman u Premijer ligu, pošto je došao do svog 86. boda i prvi je na tabeli.

Najbliži pratilac na drugom mestu je ekipa Bornmuta sa 77 bodova. Kako su do kraja ostala još četiri kola, a trećeplasirani Hadersfild ima 73 boda, Fulam je siguran sve i da kiksne u preostale četiri utakmice.

Podsećamo, u Čempionšipu dve prvoplasirane ekipe direktno idu u Premijer ligu, a ostale do šestog mesta idu u doigravanje.

Mitrović je ove sezone sa 40 golova ubedljivo prvi ispred svih ostalih, pošto mu je najbliži Dominik Solanke iz Bornmuta sa 26 golova.

Fulam je do sada i tim koji je najefikasniji, jer ima čak 98 postignutih golova, što je 33 više od druga dva najefikasnija tima Notingema i Bornmuta.

BONUS VIDEO: Fudbaler Borusije se povredio u 1. minutu i u suzama napustio teren