Sjajan meč u Milvokiju.

Košarkaši Milvoki baksa savladali su Boston Seltikse 103:101 i tako poveli sa 2-1 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige.

Baksi su u prvoj četvrtini imali višak od šest poena (21:15), ali su Seltiksi uspeli da se vrate i na poluvreme odu sa viškom od četiri poena (50:46).

U trećoj četvrtini Milvoki se razigrao, pa je domaći sastav uspeo da napravi i velikih 14 poena viška u samoj završnici (80:66) treće deonice, pre nego što je ekipa iz Masačusetsa zaigrala gotovo savršeno i stigla do preokreta, 100:99.

Preuzeli su u tom momentu odgovornost Janis Adetokumbo, koji je pogodio polaganje, potom i Džru Holidej za 103:100 na 11 sekundi pre kraja, što se ispostavilo kao ključno.

Adetokumbo je ubacio 42 poena, Holidej 25 kod Milvokija, dok je Džejlen Braun brojao do 27, uz 22 poena Ala Horforda.

Naredni meč je na programu 10. maja, a domaćin je ponovo Milvoki. Rezultat u seriji je 2-1 za Bakse, pa će serija otići sigurno u Boston bar za još jedan meč (12. maja).