Košarkaši Asvela pobedili su u Tel Avivu domaći Makabi sa 74:67 (14:22, 23:12, 20:14, 17:19), u odloženoj utakmici 30. kola Evrolige.

Francuski tim je do pobede stigao nakon što je u drugoj četvrtini nadoknadio minus od osam poena i došao do +3 na poluvremenu (37:34), da bi pitanje pobednika praktično rešili u trećoj deonici, kada su otišli na +9, nakon čega je Makabi imao još jedan nalet kada je sredinom treće deonice prišao na -6, ali je Asvel taj nalet odbio, došao do +12, nakon čega Makabi nije uspeo više da se vrati u utakmicu.

Svi igrači Asvela koji su igrali upisali su se medju strelce, a najefikasniji je bio Noris Kol sa 17 poena i četiri asistencije.

Geršon Jabusel postigao je devet poena uz 10 skokova, a sa devet poena utakmicu je završio i Antoan Dio.

U izraelskom timu Dragan Bender postigao je 15 poena uz osam skokova, a po 14 poena dodali su Skoti Vilbekin i Tajler Dorsi. Ante Žižić postigao je 12 poena uz osam skokova.

Makabi je 13. na tabeli skorom 13 pobeda i 19 poraza, a Asvel zauzima 14. mesto sa 13 pobeda i 20 poraza.