Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su kao domaćini ekipu Baskonije sa 89:86 u susretu osmog kola Evrolige.

Bila je to peta pobeda moskovske ekipe u ovoj sezoni u elitnom takmičenju i četvrti poraz španske ekipe, a ostvarena je na jubilej – bio je to 500. susret CSKA u Evroligi.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je bila favorit pre ovog duela, ali se ispostavilo da je Baskonija tvrd orah i malo je nedostajalo da u poslednjih nekoliko minuta uspeju da nadoknade minus u kojem su bili od početka utakmice.

Da Moskovljani u svojim redovima nisu imali izuzetno raspoloženog Amerikanca Daruna Hilijarda, ko zna šta bi bilo.

Hilijard, bivši član ekipe Baskonije, bio je najefikasniji igrač susreta sa 31 poenom za 34 minuta u igri, Danijel Heket je postigao 16, a Vil Kljaburn i Tornike Šengelija po 12 poena.

Nikola Milutinov je za 29 minuta na parketu postigao sedam poena.

Kod Baskonije, Jusupa Fol je postigao 19, Pijerija Henri 17, a Luka Vildoza i Alek Piters po 13 poena.

CSKA je dobio prvu deonicu sa sedam poena razlike, da bi na poluvremenu ta razlika dostigla 12 poena (47:35).

Gosti su u poslednjoj deonici pritisli, došli do izjednačenja pred kraj susreta, tačnije do 83:83, ali je CSKA izdržao nalet i stigao do trijumfa.