Velš preživeo i zakomplikovao situaciju u grupi.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

SAD i Vels su odigrali nerešeno nakon uzbudljivog meča u okviru grupe B rezultatom 1:1.

Obe ekipe sada imaju po jedan bod i vodiće veliku bitku za prolaz, nakon što je u prvom meču Engleska deklasirala Iran sa 6:2.

Krenuli su Amerikanci od starta ofanizvno, dok je Vels izabrao strategiju da se brani. Nije bilo velikih šansi sve do 15. minuta kada je SAD u jednom napadu imala dve prilike da povede. Nakon prodora sa desne strane i oštrog centaršuta, Rodon je umalo zatresao sopstvenu mrežu. Sjajna intervencija Henesija je samo za kratko odložila opasnost, ali je već u nastavku sa leve strane došao centaršut koji je glavom na prvoj stativi pokupuo Sardžent. On je pogodio stativu i za dlaku propustio priliku za vođstvo.

Ono što nisu pogodili tada, u 36. minutu jesu.

Sjajno je Pulišić povukao loptu i poslao je u prostor, a Timoti Vea elegantno poslao u mrežu. Vea, inače sin legendarnog fudbalera i predsednika Liberije Žorža Vee igra za SAD i predstavlja jednu od najvećih nada američkog fudbala.

Nismo videli ozbiljnije prilike do kraja prvog poluvremena, pa su Amerikanci potpuno zasluženo imali prednost pred veliki odmor.

Situacija u nastavku je bila prilično dugačija. Vels je krenuo ofanzivno sa namerom da što pre izjednači, ali se mučio da stvori šansu, što su Amerikanci pokušavali da kazne iz kontre.

Ipak, veliko uzbuđenje u 65. minutu najavilo je i dramatičan kraj. Vels je prvo preko Rodona, a zatim i Mura imao dve velike šanse za jedan minut. Prvu je sajjano odbranio Tarner, a druga je prohujala iznad praznog gola.

Tada je opao pritisak Velsa koji je izgledao kao izduvan balon i delovalo je da Amerikanci mogu da izdrže pritisak i odnesu sva tri boda.

Međutim, iskustvo Gereta Bejla je spasilo Velšane u samom finišu.

Bejl je iznudio kontakt posle dodavanja Remzija i zaradio penal koji je sigurno pretvorio u gol.

Do kraja utakmice su se ekipe smenjivale u napadima, ali je ostalo nerešeno, pa se očekuje velika borba do samog kraja grupe B.