Velika šteta za našu reprezentaciju.

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Portugala rezultatom 2:1 u pretposlednjoj utakmici kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo u Australiji i na Novom Zelandu.

Nerešen rezultat je bio dovoljan da sudbina u vezi prolaza bude u našim rukama, ovako reprezentacija Srbije će morati da sačeka kiks Portugala u poslednjoj utakmici protiv Turske.

Naše devojke su krenule sjajno, Frajtović je postigla su gol u 6. minutu i delovalo je da će sve proći kako treba.

Ipak, loš kraj poluvremena Srbije, je obeležio ovaj meč.

Pad u koncentraciji i dva brza gola Portugala u 40. i 47. minutu stavio nas je u lošu poziciju.

U 56. minutu su reprezentativke Srbije imale šansu da izjednače, ali je sudija rekao da se Damnjanović našla u nedozvoljenoj poziciji.

Portugalke su u 68. minutu pogodile prečku, a Dijana Silva se zamalo upisala u strelce.

Do kraja meča fudbalerke Srbije nisu uspele da priprete golu Portugala i rezultat iz prvog poluvremena je ostao isti.

Srbija se posle ovog poraza nalazi na trećem mestu sa 18 bodova, na drugom mestu je Portugal sa 19, dok je Nemačka prva sa 21 bodom.

U poslednjem meču kvalifikacija Srbija će igrati protiv Izraela 6. septembra od 18.30.

Za plasman u baraž, našoj reprezentaciji će biti potrebna pobeda protiv Izraela i kiks Portugala u meču protiv Turske.