EPA-EFE/Andreas Hillergren

Nastavljene kvalifikacije za Ligu šampiona.

Revanš utakmicama drugog kola nastavljene su kvalifikacije za Ligu šampiona, uz nekoliko neočekivanih rezultata.

Fudbaleri Žalgirisa napravili su možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg toka kvalifikacija za Ligu šampiona i sa 2:0 savladali Malne u Švedskoj, pa su, nakon pobede u prvom meču od 1:0, ukupnim viškom od tri gola prošli u treće kolo i obezbedili evropsku jesen.

Iako je Malme imao gol zaostatka iz prve utakmice, i na početku u utakmicu ušao nešto ofanzivnije, prvi ozbiljan „udarac“ zadali su gosti, kada su u 34. minutu preko Matijasa Ojevusija stigli do predonsti nakon lepe astistencije Olivefa Bafa i sigurne egzekucije.

Početkom drugog poluvremena igru je napustio Veljko Birmančević u dresu Malmea, pošto tokom prvog dela nije imao ozbiljnije šanse, ali ni to nije pomoglo Šveđanima koji su od 52. minuta gubili sa ukupnih 3:0, nakon što je Renan Oliveira jedan odbitak sproveo u mrežu.

Na kraju, 2:0 za Žalgiris i pravo malo čudo kojim je obezbeđena najmanje grupna faza Lige konferencija.

Ubedljiva je bila i ekipa Bodo Glimta, koja je, nakon poraza od 1:0 u prvoj utakmici, protiv Linfilda iz Severne Irske bila brutalna i u revanšu slavila sa 8:0. Samo 29 minuta igre u prvom poluvremenu bilo je potrebno domaćem timu da povede sa 4:0, da bi u periodu od 52. do 88. minuta još toliko puta zatresli mrežu rivala.

Doduše, rezultat je u velikoj meri odredilo i isključenje Kirka Milara, igrača gostiju, u 21. minutu zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Linfilda.

Dalje je prošao i Dinamo iz Kijeva, koji je u revanšu protiv Fenerbahčea slavio sa 2:1 posle produžetka, kao i Karabag, pošto je duel sa Cirihom okončan remijem, 2:2, nakon 3:2 iz prve utakmice.

Ukrajinci su u Tursku otputovali nakon 0:0 u prvom susretu, i od 53. minuta su imali igrača više, pošto je Ismail Juksek dobio drugi žuti karton. Četiri minuta kasnije Vitali Bujalski je pogodio za 1:0 u korist Dinama. U 70. minutu Ener Valensija je imao šansu da sa penala poravna, ali je bio neprecizan, da bi nadu domaćinu u preokret doneo Atila Salaj golom u 89. minutu susreta.

Meč je ušao u produžetak, a tamo je Oleksandr Karavajev u 114. minutu utakmice pogodio za 2:1 i veliku pobedu svog tima.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 2. kolo

Sreda

Bodo/Glimt (Norveška) – Linfild (S. Irska) 8:0 (4:0), prvi meč 0:1

(Vetlesen 7, Bonifejs 21pen, Pelegrino 25, 54pen, Saltnes 29, Espejor 52, 88, Sampsted 73)

Fenerbahče (Turska) – Dinamo Kijev (Ukrajina) 1:2 (0:0), prvi meč 0:0

(Salaj 89 – Bujalski 57, Karavajev 114)

Malme (Švedska) – Žalgiris (Litvanija) 0:2 (0:1), prvi meč 0:1

(Ojevusi 34, Oliveira 52)

Cirih (Švajcarska) – Karabag (Azefrbejdžan) 2:2 (1:0), prvi meč 2:3

Slovan Bratislava (Slovačka) – Ferencvaroš (Mađarska) 1:4 (0:2), prvi meč 2:1

(De Marko 70 – Boli 20, Zahariasen 31, Traore 89, Laiduni 95)

Olimpijakos (Grčka) – Makabi Haifa (Izrael) 0:4 (0:1), prvi meč 1:1

(Čeri 8, Piero 61, 65, Fani 87)

Utorak

AEK Larnaka (Kipar) – Midtjiland (Danska) 1:1 (1:1, 1:1) – penalima 3:4 , prvi meč 1:1