Poniženje za tim iz Pireja.

Fudbaleri Olimpijakosa poraženi su na svom terenu od Makabija iz Haife sa 4:0 u revanš utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona i tako ukupnim rezultatom 5:1 ispali iz borbe za elitno takmičenje.

Od samog početka je slutilo na debakl, pošto je Tjaron Čeri pogodo u petom minutu za prednost Makabija. U 25. minutu poništen je gol Olimpijaksoa zbog igranja rukom, a u periodu od 61. do 65. minuta Olimpijakosove nade su otišle u nepovrat.

Prvo je Francdi Pjero u 61. minutu nakon sjajnog skoka povećao na 2:0, a potom je četiri minuta kasnije opet glavom doneo i treći pogodak svom timu. Konačan rezultat i debakl Olimpijakosa postavio je Abu Fani tri minuta pre kraja.

U drugoj revanš-utakmici večernjeg programa Ferencvaroš je nakon poraza u prvoj utakmici od 2:1 na gostovanje Slovanu stigao sa nadom da mogu do preokreta, i to su uspeli da urade više nego ubedljivo.

Već u 31. minutu su preokrenuli golovima Franka Bolija u 20. i Kristofera Zakarijasena, potom je u 70. Vernon de Marko pogodio za 2:1 i rezultat koji vodi u produžetak, ali je u 89. minutu prvo Adama Traore povećao na 3:1, a u petom minutu sudijske nadoknade Aisa Lajduni je preciznim udarcem sa distance povećao na 4:1 i potvrdio prolaz svog tima uz ukupnih 5:3.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 2. kolo

Sreda

Bodo/Glimt (Norveška) – Linfild (S. Irska) 8:0 (4:0), prvi meč 0:1

(Vetlesen 7, Bonifejs 21pen, Pelegrino 25, 54pen, Saltnes 29, Espejor 52, 88, Sampsted 73)

Fenerbahče (Turska) – Dinamo Kijev (Ukrajina) 1:2 (0:0), prvi meč 0:0

(Salaj 89 – Bujalski 57, Karavajev 114)

Malme (Švedska) – Žalgiris (Litvanija) 0:2 (0:1), prvi meč 0:1

(Ojevusi 34, Oliveira 52)

Cirih (Švajcarska) – Karabag (Azefrbejdžan) 2:2 (1:0), prvi meč 2:3

Slovan Bratislava (Slovačka) – Ferencvaroš (Mađarska) 1:4 (0:2), prvi meč 2:1

(De Marko 70 – Boli 20, Zahariasen 31, Traore 89, Laiduni 95)

Olimpijakos (Grčka) – Makabi Haifa (Izrael) 0:4 (0:1), prvi meč 1:1

(Čeri 8, Piero 61, 65, Fani 87)

Utorak

AEK Larnaka (Kipar) – Midtjiland (Danska) 1:1 (1:1, 1:1) – penalima 3:4 , prvi meč 1:1