Otvarajuća utakmica devetog kola Bundeslige priredila je atomski fudbal sa čak osam golova, a kao pobednik iz "rafalne paljbe" izašao je Volfsburg u okršaju sa Verderom - 5:3 (3:2)

Goleadu na „Folksvagen areni“ nagovestio je Bitenkur koji je doneo prednost gostima u 13. minutu.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor favorizovanog domaćina. Volfsburg je preko Bakua u 22. minutu stigao do izjednačenja, da bi samo 180 sekundi kasnije Bruks doneo prednost – 2:1.

Igrao se otvoren fudbal na obe strane, bez spuštenog garda i jedni i drugi, pa su iz takvog ofanzivnog opredelenja stigla još dva pogotka. Po jedan na obe strane.

Mohvald je izjednačio u 36, da bi odmah s centra Volfsburg došao do nove prednosti kada je mrežu Verdera zatresao napadač Veghorst.

Tamo gde su stali posle prvih 45 minuta, nastavili su i u drugom poluvremenu. Bruks je prvo pogodio sopstvenu mrežu i time Berderu obezbedio novo izjednačenje 3:3.

Ipak, Volfsburg je nastojao da po svaku cenu opravda ulogu favorita, nameračivši se na sva tri boda u čemu su na kraju i uspeli zahvaljujući Veghorstu koji je postigao još jedan pogodak, da bi konačnih 5:3 postavio Balek, pogotkom u dubokoj sudijskoj nadoknadi jer se igrao 95. minut.

Izabranici Olivera Glasnera su posle devet kola na petom mestu Bundeslige sa 17 bodova, dok je Verder 10. sa 11 bodova.