Vojvodina je na otvaranju desetog kola Superlige Srbije pobedila Kolubaru sa 2:1 na svom terenu.

Prvi gol za Novosađane bio je zapravo autogol igrača Kolubare, Uroša Đuranovića u 14. minutu.

Nakon toga viđena je ne tako zanimljiva utakmica, sve do početka drugog poluvremena kada je prednost Vojvodine udvostručio Veljko Simić.

Iako se u sve do samog kraja utakmice činilo da će Vojvodina rutinski slaviti, neizvesnost je golom u 91. minutu doneo napadač gostiju Nemanja Andrić.

Pokušala je Kolubara da se domogne bar boda, ali Novosađani nisu dozvolili, te su tako upisali nova tri boda i trenutno se nalaze na petom mestu, makar do srede kada će šansu da ih prestigne imati Čukarički u duelu protiv Napretka.