Mnogo uzbuđenja i penala u Superligi

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom terenu Mladost GAT sa 2:0, u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Vojvodina je povela pogotkom Nikole Čumića koji je u 20. minutu savladao golmana gostujućeg tima udarcem sa oko 30 metara, a pobedu je potvrdio Uroš Kabić u 79. minutu.

Posle osme pobede od početka šampionata, Vojvodina je peta na tabeli sa 29 bodova, dok je Mladost GAT na pretposlednjoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.

Fudbaleri Vojvodine će u narednom kolu gostovati subotičkom Spartaku, dok će Mladost GAT dočekati Voždovac.

Ranije tokom dana Čukarički i Novi Pazar su podelili bodove rezultatom 2:2, a junak gostujuće ekipe bio je Miloš Mijić.

Novi Pazar je poveo u Beogradu upravo Mijićevim golom, da bi Čukarički preko Ivanovića i Docića preokrenuo na 2:1.

Mijić, inače vezni igrač, dobio je šansu da putira penal koji je sviran Pazarcima na desetak minuta do kraja utakmice. Vezista nije pogrešio, pa je Pazar kući odnoe jedan bod.

U preokstala dva meča Voždovac i Napredak su odigrali 0:0, dok je TSC slavio protiv Javora sa 1:0 u gostima.