(Richard Sellers/PA via AP)

Šta se događa sa "redsima"?

Fudbaleri Liverpula upisali su drugi uzastopni poraz u Premijer ligi, pošto je bolji od njih bio Lids i to na „Enfildu“ rezultatom 2:1.

Gost je do prednosti došao nakon greške Džoa Gomeza i nesporazuma sa golmanom Alisonom. Rodrigo je presekao pas defanzivca Liverpula i loptu ubacio u praznu mrežu već u četvrtom minutu.

Domaćin je uspeo da se oporavi, pa je Mohamed Salah iskoristio asistenciju Endrjua Robertsona i poravnao na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova, iako je Lids stvorio nešto više šansi.

Mučio se Liverpul i u drugom delu utakmice, ali je napadao više nego Lids. Pokušavali su i Nunjez i Firmino i Salah, ali mreža Ijana Melijea se nije zatresla po drugi put.

Lids je uglavnom pretio iz kontranapada, a nagrada za čvrstu igru i hrabrost stigla je u 89. minutu kada je Krisensio Samervil, 20-godišnji fudbaler, pogodio za 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Samervil se odlično snašao u šesnaestercu domaćina, primio je loptu od rezerviste Patrika Bamforda i šutom u dalji ugao matirao Alisona.

Zanimljivo je da je ovim porazom, Liverpul prekinuo niz od 29 utakmica na kojima nije izgubio na svom stadionu.

Ujedno, prekinuta je i nestvarna serija Virdžila van Dajka, koji na 70 utakmica u Premijer ligi na „Enfildu“ nije doživeo poraz.

Takođe, Lidsu je ovo bila prva pobeda nad Liveprulom nakon više od 20 godina.

„Redsima“ je ovo bio drugi neuspeh u nizu u engleskoj ligi, pošto su u prethodnom kolu izgubili od Notingem Foresta i sada su deveti sa 16 bodova.

Lidsu su ova tri boda izuzetna značajna u borbi za opstanak i trenutno je skočio na 15. mesto sa 12 poena, koliko imaju u Aston Vila i Sautempton.