Nemanja Čović je pogodio gol za pobedu Vojvodine protiv Panevežisa
Nemanja Čović, strelac gola protiv Panevežisa, Foto: Starsport

Fudbaleri Vojvodine pobedili su litvanski Panevežis u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija sa 1:0.

Srpski klub je pobedio pogotkom Nemanje Čovića iz 70. minuta utakmice, a asistirao mu je Zukić.

Novosađani su tako malo popravili utisak srpskih klubova, pošto je Crvena zvezda u sredu poražena sa 2:1 od Kairata, a Čukarički je remizirao sa Sumgajtom 0:0.

Litvanci su u meč ušli nešto angažovanije i napadali su tokom prvih dvadesetak minuta. Probali su Figeredo i Floro, šutirali ka golu Vojvodine, ali su bili neprecizni.

Golman Nikola Simić odbranio je i udarac Ontasa u 18. minutu, a u 34. su igrači litvanskog tima pogodili i stativu.

Novosađani su zapretili u finišu prvog poluvremena, a onda su u nastavku bili nešto bolji u tom segmentu igre.

Isplatilo se kroz preciznu i tačnu loptu za Čovića, koji je pobegao igračima Panevežisa i onda snažnim šutem „pocepao mrežu“ rivala.

Revanš meč dva tima igra se u Novom Sadu 29. jula. Da podsetimo, od srpskih predstavnika i tim Partizana igra u četvrtak 22. jula od 21 sat protiv Dunajske Strede.

BONUS VIDEO: Olimšpijski sportovi kojih više nema