Fudbaleri Vojvodine pobedili su u ponedeljak na svom terenu ekipu Napretka sa 1:0, u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Domaći tim je poveo u 53. minutu, nakon što se glavom u strelce upisao Veljko Simić.

Vojvodina je u 73. minutu imala priliku da poveća rezultat, ali je udarac Bojana Matića iz jedanaesterca odbranio golman gostiju Nikola Vasiljević.

I to nije bio njegov jedini podvig. Jedan od igrača gostiju je ranije ušao u šesnaesterac i penal je ponovljen. Ovog puta je šutirao Dejan Zukić.

Opredelio se da puca levu stranu, suprotnu od one koju je gađao Matić i nije se proslavio, a Vasiljević je opet bio siguran.

U toku dana je odigran i meč Spartaka i Radnika i surdulički tim je pokazao da podvig i remi sa Zvezdom pre nekoliko nedelja, nije bio slučajnost.

Surduličani su pobedili sa 2:0 i to golovima Viktora Lukića u 36. i Vuka Mitoševića u 89. minutu.

Utakmicom Vojvodine i Napretka završeno je prvo kolo u prolećnom delu šampionata.

Novosadski tim je četvrti na tabeli Superlige sa 33 boda, dok je Napredak peti sa tri boda manje.

U narednom kolu Vojvodina gostuje Metalcu, a kruševačka ekipa gostuje Radniku u Surdulici.

(Pavkov 16, Ohi 76, Dragović 79)

BONUS VIDEO: Nenad Lalatović o sujeverju i taliji kojom smanjuje nervozu na utakmici