Fudbaleri Napolija pobedili su Kaljari u meču 16. kola italijanske Serije A sa 2:1 kod kuće na stadionu "Dijego Maradona".

Napoli je slavio golovima svog najboljeg tandema, Kviče Kvarackelije i Viktora Osimena, koji su mu proletos i doneli Skudeto.

Osimen je bio strelac gola u 69. minutu na asistenciju Marija Ruija, dok je Kvarackelija pogodio mrežu Kaljarija na asistenciju Osimena u 75.

Tim sa Sardinije je između ta dva pogotka Napolija dao jedan za nadu da može do bodova. Tu nadu je raspalio Leonardo Pavoleti, pogotkom u 72. minutu i trajala je jedva tri minuta.

Napoli sada ima 27 bodova na četvrtom mestu Serije A, dok je Kaljari na 16. poziciji sa 13 bodova.

Fudbaleri Torina pobedili su iste večeri na svom terenu Empoli s 1:0 u 16. kolu italijanskog šampionata. Jedini gol na meču postigao je Duvan Zapata u 25. minutu.

Empoli je u prvom poluvremenu dvaput dolazio do izjednačenja, međutim, golovi su poništeni zbog ofsajda.

Srpski reprezentativac Ivan Ilić odigrao je ceo meč za Torino, dok Nemanja Radonjić nije ulazio u igru. Torino je deveti sa 23 boda, dok je Empoli 18. sa 12.