Fudbaleri Lajpciga pobedili su Hofenhajm 3:1 u meču 15. kola nemačke Bundeslige, dok je Borusija Dortmund odigrala nerešeno sa Augsburgom 1:1.

Lajpcig je nastavio uspon na tabeli i popeo se na treće mesto, dok su „milioneri“ sada tek peti u Nemačkoj.

Bosansko-hercegovački internacionalac Ermedin Demirović je dao vodeći gol za Augsburg u 23. minutu, dok je Donijel Malen na asistenciju Fulkruga poravnao već u 35.

Međutim, Borusija više od toga nije uspela da uradi, iako je imala nešto više pokušaja i šuteva na gol protivnika, pa sa 26 bodova sedi na petom mestu iza Štutgarta, Lajpciga, Bajerna i Bajera.

Da je Hofenhajm uspeo da iznenadi Lajpcig, kao što nije, mogao je da se nada upravo preskakanju Borusije na petoj poziciji.

Umesto toga, Lajpcig je rešio meč u svoju korist naletom u četiri minuta od 70. do 74. Tim sa Red Bul arene je poveo golom Lukasa Klostermana u 34. minutu, Ozan Kabak je izjednačio osam minuta kasnije i na poluvreme se otišlo sa 1:1.

U 70. minutu je Emil Forsberg iskoristio pas Luisa Opende da vrati prednost Lajpcigu, dok je u 74. minutu Mohamed Simakan postavio konačan rezultat, pa Lajpcig sada ima 32 boda na trećem mestu tabele.

Isti broj bodova ima i drugoplasirani Bajern, dok je Leverkuzen prvi sa četiri boda više od Lajpciga i Bajerna, s tim da ekipa iz Minhena ima meč manje od Bajera, a dva manje od Lajpciga.