Uzbudljiv dan u Nemačkoj.

Fudbaleri Bohuma pobedili su na svom terenu Union Berlin sa 2:1, u utakmici 11. kola Bundeslige.

Bohum je poveo golom Filipa Hofmana u 43. minutu, a prednost je udvostručio Gerit Hofman u 71. minutu.

Konačan rezultat postavio je Miloš Pantović pogotkom u trećem minutu nadoknade.

Imao je priliku u 77. minutu srpski fudbaler da se upiše u listu strelaca sa bele tačke, ali je promašio jedanaesterac.

Bohum je ostvario tek drugu pobedu u prvenstvu i pretposlednji je na tabeli sa sedam bodova.

Union je pretrpeo drugi poraz ali je ostao prvi na tabeli sa 23 boda, bodom više od drugoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Fudbaleri Herte pobedili su na svom terenu Šalke sa 2:1. Tim iz Gelzenkirhena je do prednosti mogao u 15. minutu, ali je gol Marijusa Biltera poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu vođstvo Herti donosi Luka Tuzar u 49. minutu, dok je rezultat izjednačio Floran Mole u 85. minutu.

Pobedu ekipi iz Berlina doneo je Vilfrid Kanga u 88. minutu.

Herta je drugom pobedom došla do 13. mesta u Bundesligi sa 11 bodova, dok je Šalke na poslednjem 18. mestu sa šest bodova.

U narednom kolu Herta gostuje Verderu, a Šalke dočekuje Frajburg.

BUNDESLIGA, 11. kolo

Bohum – Union Berlin 2:1 (1:0)

(Hofman 43, Holtman 71 – Pantović 90+3)

Herta – Šalke 2:1 (0:0)

(Tusar 49, Kanga 88 – Mole 85)

Majnc – Keln 5:0 (3:0)

(Ingvartsen 11. penal, Kor 35, Štah 40, Martin 73, Onisivo 83 – ck. Kilijan 28)

Augsburg – Lajpcig 3:3 (1:0)

(Beriša pen 34, Demirović 51, Vargas 64, Igao ck 66 – Silva 73, Nkunku 89, Novoa Ramos 90)

B. Leverkuzen – Volfsburg 2:2 (1:1)

(Diabi 17, Frimpong 76 – Andrič ag 28, Arnold pen 53)

Borusija Dortmund – Štutgart 5:0 (3:0)

(Belingem 2, 53, Sule 13, Rejna 44, Moukoko 73)

Frajburg – Verder 2:0 (0:0)

(Kubler 56, Grifo pen 80 – Fridl ck 14)

Hofenhajm – Bajern 0:2 (0:2)

(Musiala 18, Čupo Moting 38)

Borusija Menhengladbah – Ajntraht F. 1:3 (0:3)

(Tiram 72 – Lindstrom 6, 45, Dina Ebimbe 29)

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala