Težak kiks crno-belih.

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno, 3:3 protiv Javora iz Ivanjice u meču 16. kola Superlige Srbije.

Utakmica praktično tek što je počela, a Lazar Nikolić je „odapeo“ pravu bombu ka golu Aleksandra Popovića, maestralno pogodio suprotan ugao i doneo Ivanjičanima vođstvo nakon samo sedam minuta.

No, odgovor je usledio gotovo momentalno. Kvinsi Menig je odlučio da umesto Rikarda Gomeša uposli Bibrasa Natha, Izraelac sačuvao loptu i veoma lepo pogodio mrežu gostiju za 1:1.

Kada je Slobodan Urošević u 25. minutu glavom loptu poslao iza leđa Aleksandra Vulića, činilo se da je pitanje samo rezultata kojim će crno-beli rivala ispratiti kući.
Ređali su se promašaji, nisu svoje prilike iskoristili ni Rikardo ni Urošević u dva navrata, Marko Živković je pogodio prečku, ali je uspeo da u 63. minutu centaršut Natha veoma lepim udarcem glavom sprovede u mrežu i iskupi se za promašaj.

No, iako je Partizan bio taj koji je diktirao dešavanja, Javor je imao poslednju reč. Prvo je Kristijan Belić skrivio penal a Petar Gigić smanjio na 3:2, da bi dva minuta pre kraja Luka Gojković lepim udarcem glavom šokirao crno-bele.

Partizan je ovim remijem propustio da prednost Crvene zvezde vrati na pet bodova, pa u Humskoj sad imaju -7 u odnosu na lidera na tabeli i „večitog rivala“ koji je sa 2:1 golom u sedmom minutu sudijske nadoknade savladao Radnički u Nišu.

Partizan – Javor 3:3 (2:1)

(Natho 11, Urošević 25, Živković 63 – Nikolić 7, Gigić 71, Gojković 88)

Stadion: Partizana u Humskoj; Sudija: Andrija Stojanović

Partizan: Popović, Filipović (od 46. Živković), Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Belić (od 74. Pavlović), Dijabate, Natho, Menig (od 66. Jović), Gomeš

Javor: Vulić, Nikolić, Kopitović, Đukić, Tojčić, Janjić, Dukure (od 62. Gojković), Đurić, Tanko (od 46. Luković), Kempbel (od 89. Maletić), Gigić (od 90. Vico)