EPA-EFE/ANNA SZILAGY

Više nego sadržajan dan u Bundesligi

Fudbaleri Bajerna i Kelna odigrali su u Minhenu nerešeno 1:1, u meču 17. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Keln golom Elijesa Skirija u četvrtom minutu, da bi izjednačenje Bajernu doneo Jošua Kimih spektakularnim pogotkom u 90. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 36 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga. Keln je na 10. poziciji sa 21 poenom.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Ajntraht, dok će Keln gostovati Šalkeu.

U istom terminu, Volfsburg je u gostima deklasirao Hertu sa 5:0.

Volfsburg je u prošlom kolu dao šest golova, a sada je potvrdio neverovatnu golgetersku formu.

Strelci za Volfsburg bili su Matijas Svanberg u četvrtom, Maksimilijan Arnold iz penala u 31, Jonas Vind u 34, Ridle Baku u 72. i Omar Marmuš u 86. minutu.

Volfsburg je šesti sa 29 poena, a Herta je na 17. poziciji sa 14 bodova.

U sledećem kolu, Volfburg će gostovati Verderu, dok će Herta dočekati Union Berlin.

Hofenhajm i Štutgart su u Zinshajmu odigrali nerešeno 2:2.

Golove za Hofenhajm postigao je Andrej Kramarić u 11. i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strelci za Štutgart bili su Seru Girasi u petom minutu nadoknade poluvremena i Vataru Endo u 77. minutu.

Hofenhajm je 13. sa 19 bodova, a Štutgart je na 14. poziciji sa tri boda manje.

U ranijem terminu u utorak, Lajpcig je u gostima ponizio Šalke sa 6:1, a četiri gola viđena su već u prvom delu igre.

Andre Silva je pogađao dvaput u prvom delu, Olmo je podelio dve asistencije, a mrežu su tresli i Henrihs i Verner.

Kozuki je dao nadu Šalkeu na startu drugog dela, ali su potop nekadašnjeg učesnika Lige šampiona potvrdili Olmo i Poulsen u poslednjih deset minuta regularnog dela utakmice.

Šalke je zakucan za dno tabele sa svega devet boodva, dok je Lapcig u šampionskoj trci sa četiri manje od Bajerna nakon 17 kola.