AP Photo/Gregorio Borgia

Srpski vezista nastavlja sa sjajnim igrama u klubu

Fudbaleri Lacija deklasirali su Milan, aktuelnog prvaka Italije, rezultatom 4:0 u poslednjoj utakmici 19. kola Serije A na stadionu „Olimpiko“ u Rimu.

Sergej Milinković-Savić doveo je Lacio u prednost protiv Milana,  a gol za 1:0 postigao je već u četvrtom minutu nakon sjajne akcije njegovih saigrača.

Matija Zakanji je prošao po levoj strani i uputio centaršut po zemlji. Luis Alberto je nesebično propustio loptu kroz noge, a Sergej je golmana uhvatio na pogrešnoj nozi i pogodio sam ugao gola.

Već do kraja prvog poluvremena bilo je 2:0, pošto je pogodio i Zakanji nakon prodora po desnoj strani.

Sergej je u provm poluvremenu dobio i žuti karton, a Milan je bio u podređenoj ulozi i nije imao mnogo šansi.

Trener Stefano Pioli je pokušao izmenama da osveži Milan u drugom delu, ali je doživeo još veći debakl.

(AP Photo/Gregorio Borgia)

Najpre je Luis Alberto pogodio iz penala u 67. minutu utakmice, da bi isti igrač asistirao za konačnih 4:0 Felipeu Andersonu, koji nije imao težak zadatak sa svega nekoliko metara od gola.

Milan jeste imao više šansi u drugom delu utakmice, ali je Lacio sačuvao mrežu i znatno udaljio rivala od titule.

Lacio je trenutno treći sa 37 bodova, dok je Milan drugi sa bodom više. Prvi je i dalje Napoli sa 50 bodova i svega jednim porazom ove sezone.