Fudbaler Mančester sitija Erling Holan može na jednoj utakmici da postigne i pet golova, ali i da se epski obruka.

Holan je ovo prvo uradio za 58 minuta utakmice protiv Lutona kada je Siti pobedio sa 6:2, a ovo drugo u derbiju Mančestera.

Tamo gde su svetla pozornice znatno blistavija Holan je zakazao u prvom poluvremenu meča u kom je Markus Rašford „projektilom“ u osmom minutu doneo Junajtedu vođstvo.

Fil Foden je Holanu u završnici prvog dela igre spustio loptu glavom i Norvežanin bolju šansu nije mogao da poželi.

Sa dva, tri metra od praznog gola, uspeo je da promaši sve i pošalje loptu van okvira i da zapanji kompletnu javnost u Engleskoj, ali i u Evropi.

Mnogima je bilo nejasno kako je najbolji napadač prošle godine uspeo da uradi ovako nešto, pa su ovaj promašaj Holana okarakterisali kao najgori koji su ikada videli.

Holan je do kraja utakmice uspeo da se iskupi, ali tek nakon što je Fil Foden postigao dva pogotka za Siti i preokrenuo rezultat do 80. minuta.

Rodri je došao do lopte posle greške Sofijana Amrabata u 91. minutu i asistirao je Norvežaninu koji je mirno po zemlji pogodio za konačnih 3:1 u korist Sitija.

BONUS VIDEO: Marius Bilter – crveni karton protiv Verdera