Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Mančester junajted u derbiju 27. kola engleske Premijer lige sa 3:1.

Siti je trijumfovao na svom Etihadu, mada je veći dugo kaskao za gradskim rivalom, sve dok „čep“ sa mreže „đavola“ nije skinuo Ful Foden.

Foden je sa dva gola bio junak pobede „građana“, koji su, ruku na srce, bili bolji i to su pokazali na kraju i na semaforu.

Junajted je poveo veoma rano, fantastičnim golom Markusa Rašforda, koji je time odgovorio na skorašnje kritike i razmirice sa Erikom ten Hagom zbog noćnih izlazaka.

Rašford je zasijao u osmom minutu na dodavanje Bruna Fernandeša, kada je Portugalac posle ispucavanja Andrea Onane poslao povratnu za Rašforda, a on zakucao loptu od prečke u mrežu.

Siti je kasnije preuzeo inicijativu i ređao šanse, videli smo čak i promašaj godine Erlinga Holana sa dva, tri metra, ali se Junajted branio i uz malo sreće čuvao mrežu do 56. minuta. Tada je poravnao rezultat na 1:1. Potvrdio je klasu nakon dodavanja Rodrija, sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Isti igrač je u 80. minutu dobro utrčao u prostor, a onda sa leve strane po zemlji pronašao ugao gola Onane za preokret.

Erling Holan je potom u drugom minutu nadoknade duge osam minuta, iskoristio nestvarnu grešku Sofijana Amrabata.

Amrabat je pred svojim kaznenim prostorom izgubio loptu, Rodri je bio tu da je prosledi Holanu, a Norvežanin se samo poslužio i matirao Onanu za 3:1.

Loša vest za Siti je što je u jednom trenutku Oskar Bob, momak koji se dobro pokazao u Beogradu protiv Crvene zvezde, morao da zameni Fodena zbog povrede, koju je talentovani igrač Sitija zaradio u 97. minutu.

Nije još uvek poznato da li je to samo bila stvar predostrožnosti, ali jeste da je Siti mirno priveo meč kraju i došao do 62. boda, pa je drugi u Premijer ligi, bod iza vodećeg Liverpula. Junajted je trenutno šesti sa 44 boda.