Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Valensiju sa 3:0 u meču 26. kola španske Primere sa 3:0.

Atletiko je slavio na stadionu „Vanda Metropolitano“ golovima Antoana Grizmana, Janika Karaska i Tomasa Lemara.

Memfis Depaj je već u 17. minutu promašio zicer sa nekoliko metara kada je glavom od zemlje poslao loptu preko prečke gola Valensije.

Grizman je svoj tim doveo u prednost u 23. minutu kada mu je asistirao Markos Ljorente. Francuz je dobio pas kroz odbranu, prijemom je izbacio Džeka Ozkacara i plasirao loptu u mrežu po zemlji.

Valensija bi u 30. minutu izjednačila posle udarca Uga Dura, da gol nije poništen zbog načinjenog faula posle VAR intervencije.

U začetku akcije je Dimitri Fulkije zgazio Depaja po nozi i izuo mu kopačku na svojoj polovini terena.

Depaj je pao na zemlju, Valensija je krenula u kontru koju je Duro volejem završio golom koji će biti poništen.

Karasko je mrežu „slepih miševa“ zatresao u 49. minutu, posle sjajnog duplog pasa sa Rodrigom De Polom.

Pored sebe je ostavio upravo spomenutog Fulkijea, a onda je poslao loptu u malu mrežu gola Valensije sa nekoliko metara iskosa.

Lemar je konačan rezultat postavio u 67. minutu, kada ga je idealno pronašao Alvaro Morata, a Lemar je glavom lagano sproveo loptu iza leđa protivničkog golmana za 3:0.

Atletiko je ovom pobedom došao do svog 51. boda na tabeli Primere, što ga učvršćuje na trećem mestu, pošto su ispred Real Madrid sa 56 bodova i Barselona sa 65.