Fudbaleri Udinezea pobedili su Milan u meču 27. kola italijanske Serije A sa 3:1.

Aktuelni šampion Italije nastavio je da posrće pošto ni posle 15 godina nije uspeo da u jednoj sezoni upiše dva trijumfa protiv tima iz Udina.

Dobar deo zasluga za to ima i Lazar Samardžić, mladi ofanzivni vezista kog je nedavno u svoj tim pozvao Dragan Stojković Piksi, selektor Srbije.

Samardžić je u devetom minutu presekao pas na sredini terena, u maniru Gereta Bejla je istrčao krilom i krenuo je da dribla ka sredini.

Lopta mu je malo pobegla u driblingu i prepustio ju je Robertu Pereiri koji je iz prve pucao po zemlji za 1:0.

Milan je uspeo da izjednači ponovljenim penalom Zlatana Ibrahimovića iz trećeg minuta sudijske nadoknade vremena.

Beto je ušao koji sekund pre šuta Ibre kada je Marko Silvestri uspeo da pogodi stranu, baci se ulevo i uhvati Ibrin šut.

Ipak, kada je penal ponovljen, a Andrea Sotil, trener Udinezea, isključen, Ibrahimović je bio precizniji za 1:1.

Postao je time najstariji strelac u istoriji Serije A, ali nije mogao da istovremeno igra i odbranu, koja je kapitulirala samo dva minuta kasnije.

Beto se iskupio i zatresao je mrežu za 2:1 i prednost na poluvremenu. Igrao se 70. minut kada je Kingsli Ehizibue dao treći gol protiv „rosonera“ i postavio konačan rezultat.

Milan sada ima 48 bodova na četvrtom mestu Serije A i ugrozio je i direktan plasman u Ligu šampiona pošto Roma sa utakmicom manje ima samo bod manje na petom mestu.

Udineze je sada sa 38 bodova na osmom mestu tabele italijanskog prvenstva i ima meč više od sedmoplasiranog Juventusa koji ima isti broj bodova.

Serija A, 27. kolo:

Udineze – Milan 3:1 (2:1)

(Perejra 9, Beto 45+6, Ehizibue 70 – Ibrahimović 45+4 p)

Monca – Kremoneze 1:1 (0:0)

(Karlos Augusto 69 – Čiofani 61)

Salernitana – Bolonja 2:2 (1:1)

(Pirola 7, Dija 64 – Ferguson 11, Likojanis 73)

20.45 Inter – Juventus

BONUS VIDEO: VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa