Fudbaleri Rajo Valjekana Oskar Treho i Isi Palazon postali su predmet šala u Španiji.

Rajo je u subotu popodne remizirao sa Đironom u meču 26. kola Primere, a Treho i Palazon su od junaka brzo postali tragičari. Najpre je Palazon u 23. minutu doveo svoj tim u vođstvo fantastičnim udarcem sa oko 25 metara.

Viktor Cigankov je uz mnogo sreće dobio odbitak od golmana Rajo Valjekana i šuta Kasteljanosa, pa je loptu poslao u mrežu za 1:1 u 29. minutu.

Potom je Treho u 34. fantastično pored dvojice igrača zakucao loptu u mrežu Đirone sa desetak metara za 2:1.

To je bio i trenutak kada je sve pošlo po zlu za Rajo. Domaći tim je dobio penal u 37. minutu i Treho i Palazon su se tada preračunali. Oskar je prvo šutirao i promašio, a sudija je pokazao da se jedanaesterac ponovi.

Tada su Treho i Palazon hteli da kopiraju penal koji su svojevremeno izveli Luis Suarez i Lionel Mesi i ispali su smešni.

Treho je probao da sa penala samo pipne loptu na koju je Isi trebalo da natrči i zakuca je u mrežu.

Palazon jeste stigao da opali po lopti, ali ju je lansirao preko prečke, a Đirona je u nastavku novim pogotkom Cigankova u 52. minutu postavila konačan rezultat i označila spomenuti tandem Raja kao tragičare, čiji se video penala deli društvenim mrežama.