Fudbaleri Mančester junajteda i Arsenala zabeležili su važne pobede u okviru 31. kola Premijer lige.

Junajted je do pobede nad Totenhemom stigao nakon preokreta, pošto je Son u 40. minutu zatresao mrežu „crvenih đavola“. Prethodno, u 35. je poništen gol Kavaniju zbog faula u napadu.

Srećom po Junajted, problema nije iblo kada je Fred u 57. postigao pogodak za 1:1, kao ni u 79, kada se Kavani upisao u strelce na asistenciju Grinvuda. Upravo je Grinvud na asistenciju Pogbe u šestom minutu nadoknade postavio konačnih 3:1.

Arsenal je uz dva gola Lakazeta stigao do pobede nad Šefildom. Francuz je bio strelac u 33. i 85. minutu, a između dva njegova u strelce se upisao Martineli u 71. minutu igre.

Ranije, Vest Hem je odneo bodove protiv Lestera.

Odličan je meč odigrao Džesi Lingard, koji je sa dva gola doneo veliku prednost „čekićarima“ nakon 44 minuta igre, da bi Boven u četvrtom minutu drugog dela trećim golom u mreži Lestera rešio pitanje pobednika.

Uspeli su gosti da do kraja meča preko Ihenača smanje na 3:2, ali ne i da ugroze pobedu direktnog rivala u borbi za elitno evropsko takmičenje.

Vest Hem je Lesteru tako prišao na samo bod zaostatka na četvrtom mestu, dok Čelsi na petom ima 54 boda, a Liverpul, prvi ispod crte koja vodi u Evropu, ima 52, tri boda manje od „čekićara“.