Fudbaleri Mančester junajteda savadali su Brajton sa 2:1 u meču 30. kola Premijer lige i tako napravili veliku uslugu Fulamu našeg Aleksandra Mitrovića.

Brajton je nakon 13 minuta igre stigao do prednosti golom Danija Velbeka, koji je brzu akciju svog tima i centaršut nakon greške veznog reda Junajteda iz drugog pokušaja sproveo u mrežu domaćeg tima.

Ipak, Junajted je uspeo da u drugom poluvremenu napravi preokret.

U 62. minutu Markus Rašford je, nakon greške igrača Brajtona na sredini terena, dobio loptu od Bruna Fernandeša i pogodio suprotan ugao gola gostiju.

Pobedu Junajtedu doneo je Mejson Grinvud nakon slabog šuta Pola Pogbe našavši se na pravom mestu, pa je glavom uputio dovoljno jak šut da odbrana nije uspela da ga zaustavi sedam minuta pre kraja.

Junajted sada ima 17 pobeda i drugi je na tabeli sa 60 bodova, 14 manje, ali i utakmicom manje od prvoplasiranog gradskog rivala Sitija. Trećeplasirani Lester ima 56 bodova, a Čelsi na četvrtom mestu 51.

Brajton je pretrpeo 12. poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa 32 boda. Ovaj poraz posebno je značajan za Fulam, pošto je nakon prvih 45 minuta izgledalo da će Brajton pobeći na šest bodova razlike uz meč manje od tima iz Londona, ali je ovako razlika ostala samo tri boda, uz meč manje koji je Brajton odigrao, pa Fulam još uvek ima kakvu-takvu šansu da se do kraja sezone izbori za opstanak.