Srpski fudbaler Veljko Birmančević postaje polako junak Malmea jer je dao spektakularan gol i u revanšu plej-ofa za Ligu šampiona.

Malme i Ludogorec se sastaju u revanšu kvalifikacija za elitno takmičenje, a Veljko je u 42. minutu pogodio mrežu Bugara iz slobodnog udarca.

Hrvatski golman Kristijan Kahlina se istegao koliko je mogao da bi stigao Birmančevićevu loptu, ali ju je samo zakačio vrhovima prstiju, pre nego je ušla u mrežu.

Birmančević je tim golom izjednačio rezultat na 1:1, pošto je Ludogorec poveo već posle deset minuta pogotkom Antona Nedijalkova.

Ovo nije prvi pogodak Birmančevića samo protiv Ludogoreca, pošto je i u prvom meču bio „noćna mora“ za Bugare.

U tom susretu bio je precizan u 26. minutu, s tim što u prethodnom slučaju nije postigao pogodak iz slobodnog udarca, već na asistenciju Oskara Levickog.