Veljko Birmančević, Foto: Starsport

Fudbaler Malmea Veljko Birmančević postigao je pogodak za svoj klub u meču protiv Degerforsa.

Malme je pobedio sa 3:0 u meču 16. kola švedske najjače lige, a Birmančević je bio strelac prvog gola u 43. minutu.

Malik Abubakari je duplirao prednost Malmea u 69. minutu, a Anders Kristijansen je postavio konačan rezultat u 88.

Gol kojim je „načeo“ mrežu Degerforsa, Veljko je dao iz slobodnog udarca, tako što je pucao nisko u golmanovu stranu i tim lukavstvom ga iznenadio.

Birmančevićev pogodak je već deveti na 19 odigranih utakmica za švedski klub, a posebno dobro je počeo evropsku sezonu sa tri gola u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Te pogotke je davao protiv Rendžersa, Ludogoreca i Helsinkija. Ima i dve asistencije.

Srpski internacionalac je svojim golom pomogao Malmeu da se domogne 33. boda i da na tabeli zauzme prvo mesto ispred Đurgardena, koji ima isti broj bodova. Na trećem mestu je AIK Stokholm sa 30 bodova.