Fudbaleri Kelna priredili su veliko iznenađenje nakon što su kao gosti pobedili Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:1 u 20. kolu Bundeslige.

Jedno od najvećih rivalstava u Nemačkoj, poznato i kao derbi Rajne, nije prethodnih sezona donosilo mnogo sreće Kelnu.

Poslednji put su pobedili u ovoj utakmici 2018. godine, a Gladbah je i u današenjem susretu bio veliki favorit jer je u prethodnih šest mečeva u ligi ostao neporažen. .

Meč ipak nije dobro krenuo po domaće jer je Elvis Redžbečaj posle samo tri minuta doveo Keln u vođstvo.

Florijan Nojhaus doneo je izjednačenje u 16. minutu, ali je u nastavku meča Redžbečaj postigao novi gol u 55. minutu postavivši konačnih 2:1.

Keln posle 20 kola zauzima 14. mesto sa 21 bodom, dok je Gladbah na sedmom metu sa 32 osvojena boda.