Fudbaleri Borusije iz Dortmunda izgubili su od Frajburga sa 2:1 u utakmici 20. kola Bundeslige.

Dortmund je nastavio sa promenljivim igrama, a nakon novog kiksa ostao je na samo jednoj pobedi u poslednjih pet mečeva u ligi.

Frajburg je nakon nerešenog prvog poluvremena u nastavku postigao dva brza gola.

Mladi reprezentativac Juže Koreje, Jeong, doveo je Frajburg u vođstvo u 49. minutu da bi tri minuta kasnije Džonatan Šmid udvostručio prednost.

Dortmund je preko šesnaestogodišnjeg Jusufe Mukokoa stigao do gola u 76. minutu, ali do kraja nije uspeo da izvuče makar jedan bod.

Ekipa Edina Terzića nalazi se na šestom mestu sa 32 boda, dok je Frajburg preskočio dva mesta na tabeli i trenutno je osmi sa 30 bodova.

Sa fenomenalnim igrama nastavio je Volfsburg.

„Vukovi“ su u Augsburgu pobedili sa 2:0 golovima Veghorsta i Bakua, a VAR im je zbog ofsajda poništio još dva gola.

Volfsburg je upisao petu uzastopnu pobedu u ligi i drži treće mesto sa tri boda manje od Red Bul Lajpciga.

Ekipa Julijana Nagelsmana lako je pobedila Šalke u Gelzenkirhenu sa 3:0 i ostala na sedam bodova minusa u odnosu na vodeći Bajern.

Demaral Grej je u finišu prelaznog roka iz Lestera stigao u Leverkuzen, a debi za novi kub obeležio je golom protiv Štutgarta u finišu meča.

Leverkuzen je meč dobio sa 5:2 i tako se vratio među prva četiri tima na tabeli, a dobru formu za goste potvrdio je Austrijanac srpskog porekla Saša Kalajdžić koji je postigao oba gola za „švabe“.

Važnu pobedu u grčevitoj borbi za opstanak upisao je Majnc, koji je pogotkom sa penala na svom terenu savladao Union iz Berlina.