Fudbaleri Bajerna savladali su Hertu rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 20. kola Bundeslige.

Ekipa Hansija Flika je prvu veliku priliku za gol imala u 12. minutu kada je nakon faula nad Robertom Levandovskim dosuđen penal.

Poljak je odlučio da šutira, ali se golman domaćih Rune Jarsten iskupio za prekršaj i odbranio udarac sa bele tačke najboljem strelcu lige.

Jarsten je bio nemoćan u 21. minutu kada je posle udarca Kingslija Komana lopta zakačila jednog igrača Herte i završila u mreži.

U nastavku meča, trener Herte Pai Dardaj uveo je u igru Nemanju Radonjića u 63. minutu pa je srpski reprezentativac zabeležio svoj prvi nastup u Bundesligi.

Radonjić je stigao i da zatrese mrežu nekoliko minuta kasnije, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Bivši fudbaler Marselja je u 87. minutu uputio udarac iskosa sa leve strane, ali je Manuel Nojer bio siguran.

Kunja je u 89. minutu promašio gol u situaciji jedan na jedan što je bila i poslednja šansa da domaći tim izvuče makar jedan bod.

Herta do kraja meča nije uspela da stigne makar do boda, pa Bajern sigurno nastavlja out ka 30. tituli prvaka.

Aktuelni šampion sada ima deset bodova više u odnosu na drugoplasirani Red Bul Lajpcig koji u subotu gostuje Šalkeu.

Herta se posle 11. poraza u ligi nalazi na 15. mestu sa 17 bodova, koliko ima i Arminja iz Bilefelda koja zauzima poziciju koja vodi u plej-of za opstanak u ligi.