Fudbaleri Juventusa upisali su rutinsku pobedu na gostovanju Đenovi (3:1) i tako održali prednost u odnosu na drugoplasirani Lacio.

Tim iz Torina bio je dominantan tokom prvih 45. minuta što se najbolje oslikava kroz podatak da domaćin nije uputio nijedan šut ka golu. Ipak, šampion Italije nije uspeo da pre odmora načne Đenovu, a najbolje šanse imao je Kristijano Ronaldo u 13. i 43. minutu.

Ono što nije uspeo Portugalac, jeste Dibala. Sjajni Argentinac je u 50. minutu nanizao tri čuvara i potom neodbranjivim udarcem uz dalju stativu našao rupu u bedemu rivala.

Nakon što je domaćin spustio gard usledio je rafal Juventusa, pa je sedam minuta kasnije Ronaldo posle odličnog prodora u kontri sa 20 metara bombom udvostručio vođstvo.

Niz golova za fudbalske špice nastavio je Daglas Kosta posle solo prodora u 73. minutu. Brazilac je posle „biciklice“ poslao fenomenalan udarac sa ivice šesnaesterca u rogalj pa je nemoćni Perin paradom samo ulepšao pogodak.

Tačku na susret stavio je Pinamonti utešnim golom u 76. minutu.

Juventus posle 29 kola ima 72 boda, četiri više od Lacija, uz učinak od 23 pobede i po tri remija i poraza.