Fudbaleri Lacija pobedili su na gostujućem terenu Torino rezultatom 2:1 (0:1), u utakmici 29. kola italijanskog prvenstva i na bod smanjili zaostatak za vodećim Juventusom.

Torino je poveo u petom minutu golom Andree Belotija iz penala, a izjednačio je Ćiro Imobile u 48. Pobedu rimskoj ekipi doneo je Marko Parolo u 73. minutu.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za nebeskoplave.

Lacio ima 21 pobedu i drugi je na tabeli sa 68 bodova, bodom manje ali i utakmicom više od vodećeg Juventusa, koji  igra protiv Đenove.

Torino je pretrpeo 16. poraz i zauzima 14. mesto na tabeli sa 31 bodom.

Interesantno, Lacio je i drugi put zaredom uspeo da preokrene rezultat i dođe do pobede. Pre Torina, gubili su na svom terenu od Fjorentine u prethodnom kolu na poluvremenu, ali su do kraja došli do tri boda.