Fudbaleri Valensije uspeli su da savladaju četvrtfinalistu Lige Evrope Granadu rezultatom 2:1 u 28. kolu španskog prvenstva.

„Slepi miševi“ su odlično otvorili utakmicu, kada je u 4. minutu Danijel Vajs postigao gol, nakon asistencije Gaje.

Valensija je nastavila da napada, a golman Granade je briljirao na golu i sprečio domaćine da povećaju prednost. I naš Uroš Račić se našao u situaciji za gol u 22. minutu, ali je Rui Silva odlično intervenisao.

Valensija je prednost ipak udvostručila u 66. minutu kada je na asistenciju Gedeša, Blanko uspeo da savlada Portugalca.

Bilo je prilika na obe strane do kraja utakmice, ali je tek 90. minutu Roberto Soldado uspeo da zatrese mrežu Valensije i ublaži poraz Granade.

Domaćin je ovom pobedom stigao do 33 boda i 12. mesta na tabeli, dok je Granada osma sa samo tri boda više i sve dalje da kroz prvenstvo dođe do plasmana u Ligu Evrope s obzirom na to da im Betis i Real Sosijedad beže velikih devet bodova.

I Viljareal je identičnim rezultatom na svom terenu bio bolji od Kadiza. Protivnik Dinamo Zagreba u četvrtfinalu Lige Evrope, poveo je već u petom minutu iz penala kada je VAR potvrdio da je jedan od gostujućih igrača igrao rukom, a Đerar Moreno je bio siguran sa bele tačke za prednost od 1:0.

U 67. minutu posle nekoliko situacija u kojima nije imao sreće, Karlos Baka je na asistenciju Morena postigao gol i povećao prednost „žute podmornice“.

Samo dva minuta kasnije Aleks je efektnim golom uspeo da vrati nadu Kadizu, ali se ispostavilo da je to bio konačan rezultat.

Viljareal je posle ove pobede ostao na sedmoj poziciji i nastavlja trku za mesto u Evropi sa 43 boda, dok Kadiz na 15. mestu sa 29 bodova čeka borba za opstanak.