Fudbaleri Sevilje uzeli su bod Valjadolidu, golom marokanskog golmana Bona u 94. minutu utakmice.

Imao je Valjadolid pobedu u džepu u 94. minutu, pri 1:0, ali je Bono rešio da krene na sve ili ništa, nije pogrešio.

Tako je Sevilja održala korak za vodeće tri ekipe Primere, iza je Atletika, Reala i Barselone, a meč je imao prilično zanimljiv kraj.

Posle gužve u 16 metara, Bono je bio na pravom mestu u pravo vreme, ali je onda bilo sve čudno za njega, jer nije bio u ovakvoj situaciji u karijeri.

„Neverovatno, teško mi je da opišem, nisam znao čak ni kako da proslavim gol. Radiš svoj posao među stativama i onda je malo uvrnuto kada sebe vidiš na drugoj strani. Pogledao sam trenera i rekao mi je da idem na korner. Dobio sam šansu i zahvalan sam na tome što sam dobio priliku da postignem gol“, rekao je Bono.

I sam trener Sevilje Lopetegi, inače bivši golman, našalio se, rekavši da nije gol dao ni na treningu.

Bono je drugi golman strelac ove sezone u Primeri, posle našeg Marka Dmitrovića, koji je pogodio iz penala protiv Atletika.