Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su Seltu dok su Valjadolid i Selta odigrali nerešeno, 1:1 u mečevima 28. kola španske Primere.

Real je do pobede nad Seltom došao zahvaljujući Karimu Benzemi. On je postigao dva gola za prvih pola sata igre, i to oba puta na asistenciju Tonija Krosa.

Prvo je pogodio nakon 20 minuta igre, da bi drugi pogodak postigao deset minuta kasnije.

U 40. minutu Santi Mina je smanjio na 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena, ali je Benzema asistirao u četvrtom minutu nadoknade Asensiju za 3:1 i pobedu vrednu prilaska Atletiku na tri boda minusa, uz meč više.

Sa druge strane, Selta je 11. na tabeli sa 34 boda.

U drugom meču večeri Valjadolid je vodio protiv Sevilje sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade drugog poluvremena, kada je golman Bonu pogodio gol na asistenciju Kundea.

Prethodno, Oreljana je doveo Valjadolid do prednosti u 44. minutu sa penala.

Nemanja Gudelj je napustio igru nakon 67 minuta igre, zamenio ga je Ivan Rakitić.