Valensija

Valensija je na gostovanju Alavesu remizirala (1:1) i tako produžila niz bez pobede na gostovanju na pet utakmica.

Gosti su pogotkom Denija Pareha u 34 minutu stigli do vođstva. Kapiten Valensije je idealno izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, a Pačeho je paradom samo ulepšao majstoriju veznog fudbalera „slepih miševa“.

Domaćin je četiri minuta kasnije odgovorio preko Pereza koji je udarcem glavom stavio na ozbiljne muke Kilesena, ali nije uspeo da ga savlada.

Usledile su izgledne šanse za Vasa u 43. i Florencija u 58. minutu, a kad gosti nisu iskoristili priliku da udvostruče vođstvo usledila je kazna Alavesa.

Jedini udarac domaćina u okvir gola u drugom poluvremenu uputio je Edgar Mendez koji je dočekao odbijenu loptu na sedam metara od gola rivala i neodbranjivo je poslao u mrežu.

Valensija posle 27 susreta ima 42 boda i skor od 11 pobeda, devet remija i sedam poraza, dok je Alaves na 32 boda sa po osam pobeda i nerešenih utakmica i 11 duela u kojima je ostao praznih šaka.