Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost iz Lučana rezultatom 4:1 u meču 28. kola Superlige Srbije na stadionu "Rajko Mitić" i tako nastavili seriju pobeda u domaćim okvirima.

Zvezda je od samog početka krenula jako, pa su Mirko Ivanić i Milan Pavkov imali dobre prilike, dok je Vukašin Marković zaustavio Aleksandra Kataija faulom u situaciji kada je Zvezdin krilni fudbaler mogao da izađe sam ispred Maksima Milovića.

U 14. minutu Milović je uspeo da zaustavi šut Kataija i prosledi ga u korner nakon kog je Željko Gavić lopto poslao preko gola. U 17. minutu Saša Jovanović je propustio dobru šansu, pošto je dobio dobru loptu u prostor, šutirao iz okreta, ali je Borjan uspeo da spreči taj lob.

Ipak, nije bilo spasa u 33. minutu, kada je nakon jednog prekršaja na polovoni Mladosti i dobre odbrane Lučanaca pukla kontra, Jovanović izašao sam ispred Borjana i „bocnuo“ loptu.

To kao da je naljutilo crveno-bele, koji su od 40. do 45. minuta stigli do preokreta.

Prvo je na centaršut Gelora Kange Nemanja Milunović pogodio gol glavom u 40. minutu, nepunih 60 sekundi Kanga je nakon povratnog pasa Ivanića i blokiranog šuta Milana Gajića sa desetak metara zatresao mrežu Mladosti.

Treći gol bio je delo Pavkova nakon centaršuta Kataija iz kornera.

Konačnih 4:1 postavio je Veljko Nikolić nakon maestralne asistencije Kataija u 51. minutu igre.

Mogla je Mladost da smanji razliku, ali je Đorđe Babić na centaršut Filipa Đorđevića loptu poslao pored gola.

Na kraju, crveno-beli su nastavili nizu trijumfa, i imaju 80 bodova nakon 28 kola, dok je Mladost 13. na tabeli sa 33 boda, i predstoji Lučancima ozbiljna borba za opstanak.

Superliga Srbije, 28. kolo:

Crvena zvezda – Mladost Lučani 4:1 (3:1)

(Milunović 40, Kanga 41, Pavkov 45, Nikolić 51 – S. Jovanović 33)

Stadion: Rajko Mitić u Beogradu

Sudija: Aleksandar Živković

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (od 46. Vukanović), Milunović, Degenek, Gobeljić, Petrović (od 73. Odada), Gavrić (od 62. Srnić), Kanga (od 46. Nikolić), Ivanić, Katai, Pavkov (od 73. Falčineli)

Mladost Lučani: Milović, P. Jovanović, Marković (od 85. Radivojević), Mićević, Baha, Ožegović, Cvetković, Leković, Ješić, S. Jovanović (od 70. Babić), Odita (od 85. L. Jovanović)

U mečevima koji su odigrani ranije, Partizan je pregazio Bačku, Voždovac je bio bolji od Radničkog u Nišu, Javor je odneo bodove iz Užica.

Jedini remi viđen je u Subotici, gde su Spartak i TSC odigrali 2:2.

Superliga, 28. kolo

Metalac – Napredak 2:2 (1:1)

(Pecelj 7, Cvetković 86 – Ivanić 11, Spremo 85)

Bačka – Partizan 0:4 (0:1)

(Vujačić 44, Asano 58, L. Marković 62, Jović)

Radnički – Voždovac 0:1 (0:0)

(Stanisavljević 72)

Spartak – TSC 2:2 (1:0)

(Tufegdžić 23. penal, 90. penal – Lukić 64. penal, Zec 74)

Zlatibor – Javor 0:2 (0:1)

(Ilić 15, Luković 83)

Crvena zvezda – Mladost 4:1 (3:1)

(Milunović 39, Kanga 41, Pavkov 45, Nikolić 52 – Jovanović 34)

15:00 Mačva – Čukarički

15:00 Novi Pazar – Proleter

15:00 Rad – Radnik

15:00 Vojvodina – Inđija

Kraj

Pobeda Crvene zvezde 4:1.

85′ Dvostruka izmena u Mladosti

Igru su napustili Odita i Marković, dok su na terenu Radivojević i Lazar Jovanović.

82′ Udarac Vukanovića sa 25 metara

Zvezda vodi 4:1, pa je Vukanović u trenutku kada je imao i boljih rešenja odlučio da šutira, ali je lopta završila visoko preko gola.

81′ Velika šansa za Mladost

Centrirao je Đorđević, pronašao samog Babića na drugoj strani, ali je lopta završila pored gola nakon udarca glavom.

80′ Treća greška Odade

Ponovo je bespotrebno komplikovao Kenijac, izgubio loptu nakon duela sa Oditom, ali nije nekadašnji napadač Partizana uspeo da nastavi akciju svog tima.

74′ Greške Odade

Dva puta je pogrešio od ulaska u igru korpulentni vezista, i dva puta su Lučanci imali dosta prostosa pred sobom, ali nisu uspeli da to iskoriste i dođu do gola.

73′ Dvostruka izmena u Zvezdi

Teren je napustio Njegoš Petrović, umesto njega je u igri Ričard Odada, dok je Pavkova zamenio Dijego Falčineli.

70′ Duel Jovanovića i Gobeljića

Napadač Mladosti je „ukrao“ loptu neopreznom Milunoviću, uleteo u kazneni prostor gde je uklizao Gobeljić, oborio ga, ali je prvo došao do lopte, pa nije bilo penala.

69′ Milović sprečio peti gol

Odličan prodor Ivanića, šut je Milović uspeo da odbije u polje, ali Pavkov nije uspeo da sprovede loptu u mrežu, pa je ona došla do Milovića.

66′ Jovanović u sjajnoj šansi

Lep volej uputio je fudbaler Mladosti, ali je lopta otišla visoko preko prečke.

62′ Srnić ulazi u igru

Van terena je otišao Gavrić.

61′ Odlična šansa za Vukanovića

Preleteo je čitavu odbranu Ivanić, centrirao, lopta je stigla do Vukanovića ali je njegov šut pogodio Mićevića, pa je ostalo 4:1.

51′ Zvezda vodi 4:1

Majstor je Aleksandar Katai, što je dokazao novim sjajnim prodorom i majstorskom asistencijom za Nikolića, koji je bio sam na drugoj stativi i sa oko pet metara zakucao loptu u gol, pa crveno-beli imaju tru gola viška.

47′ Korner za Mladost

Vukanović je izbacio loptu u korner, pa su Lučanci dobili šansu da ugroze mrežu Milana Borjana.

46′ Novi korner za Zvezdu

Gde su stali, tu su nastavili – 13. korner za Zvezdu, ali nije bilo opasnosti po gol Lučanaca.

Počinje drugo poluvreme

Crveno-beli imaju dva gola viška. Strelci su bili Milunović, Kanga i Pavkov za Zvezdu, odnosno Jovanović za Mladost.

Zvezdin trener je odlučio da izvrši dve izmene, pa su na terenu Veljko Nikolić i Aleksa Vukanović umesto Milana Gajića i Gelora Kange.

45′ Zvezda vodi 3:1

Iako je Mladost vodila sa 1:0 do 39. minuta, na odmor će sa dva gola minusa. Nakon Milunovića i Kange u strelce se upisao i Pavkov, i to nakon 12. kornera za crveno-bele. Lopta ga je nakon centaršuta pogodila u rame i završila u mreži Lučanaca, 3:1.

40′ Preokret za 60 sekundi!

Zvezda golovima Milunovića i Kange vodi 2:1. Nakon 11. kornera na utakmici Kanga je centrirao, Milunović odlično skočio i zakucao loptu u mrežu Lučanaca. U narednom napadu Zvezde, gotovo odmah po izvođenju lopte sa centra od strane Lučanaca, ona je nakon centaršuta Ivanića i udarca Gajića, te srećnog odbitka stigla do Kange, a Gabonac pogodio prostor ispod prečke. Crveno-beli za 60 sekundi stižu do preokreta!

37′ Šansa za Zvezdu

Katai je propisno „promešao“ odbranu Mladosti, šutirao, ali je lopta otišla visoko preko gola, pa je ostalo 1:0 za goste.

34′ Mladost vodi 1:0!

U jeku napada Zvezde „pukla“ je kontra, Saša Jovanović je izašao sam ispred Borjana i „šmekerski“ prebacio golmana Zvezde, 1:0 za Lučance!

32′ Sedmi korner za Zvezdu

Novi solidan napad Zvezde, Mladost je uspela da izbaci loptu u korner, nakon kog je lopta stigla do Kataija, ali je odbrana Lučanaca ponovo dobro reagovala i sprečila šansu izbacivši loptu u osmi korner za Zvezdu. Posle novog udarca iz ugla Baha je nadomak kaznenog prostora faulirao Degeneka.

Godišnjica čuvene utakmice

Na današnji dan pre tačno tri decenije Crvena zvezda je odigrala meč četvrtfinala Kupa Evropskih šampiona protiv Dinama u Drezdenu.

17′ Borjan sprečio gol Jovanovića

Pala je koncentracija odbrani Zvezde, Jovanović je dobio odličan pas, vratio se malo unazad i pokušao da lobuje Borjana koji je u poslednjem trenutku sprečio da uđe u gol.

14′ Milović brani udarac Kataija

Šut Zvezdinog krila nakon odlične kontre koju je započeo Petrović okončan je odbranom Milovića, ali je nakon kornera Gavrićev šut otišao visoko preko gola.

12′ Prvi žuti karton

Moglo je da bude opasno po odbranu Mladosti, lopta je stigla do Kataija koji je imao prazninu pred sobom. U trku ga je zaustavio Marković, koji ga je blago zakačio po nogama sa leđa, dovoljno da ga omete, pa je dobio žuti karton.

10′ Nova šansa za Zvezdu

Nakon kornera lopta je stigla do Kange, on centrirao, ali je Nemanja Milunović loše zahvatio loptu, pa je ostalo 0:0.

7′ Pavkov, lopta odlazi pored gola

Centrrirao je Kanga, Pavkov šutirao, lopta je otišla pored gola.

2′ Zvezda pritiska

Od samog početka jasno je da Zvezda želi što pre da reši pitanje pobendika, pa je već u drugom minutu Ivanić pripretio, ali nije ozbiljnije ugrozio Milovića.

Dobro došli na prenos meča 28. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Mladosti na portalu Nova.rs!