Crvena zvezda i Hofenhajm odigrali su meč 5. kola Lige Evrope bez golova na stadionu "Rajko Mitić", što je i jednima i drugima donelo plasman u nokaut fazu. Heroj crveno-belih bio je Milan Borjan, koji je s nekoliko maestralnih intervencija sačuvao mrežu srpskog šampiona.

Crvenoj zvezdi je samo pobeda igrala kako bi posle petog kola Lige Evrope preko Hofenhajma zasela na čelo tabele grupe L, ali na terenu to nije baš tako izgledalo.

Nemački predstavnik je bio tim sa više šansi, tim koji je imao loptu duže u posedu, a crveno-beli su, pre svega, zahvaljujući Milanu Borjanu, uspeli da osvoje zlata vredan bod, bod koji im donosi da prezime u Evropi.

Prvo poluvreme proteklo je praktično u „šahovskoj“ partiji, pre svega jer je prva iole ozbiljnija šansa viđena tek u 37. minutu kada je Munas Dabur zapretio Zvezdi, ali je Borjan uspeo da zaustavi taj udarac.

Crveno-beli su se u nastavku oslobodili pritiska Hofenhajma, ali je i to bilo kratkog daha. Brzo je stabilni bundesligaš ponovo preuzeo terensku inicijativu, dok je Stanković pokušao izvođenje Spiridonovića i uvođenjem Vukanovića da dobije bar malo na oštrini.

Ipak, najistureniji Dijego Falčineli je delovao potpuno odsečeno, dok je Kanga preuzeo ulogu organizatora igre u odsustvu Kataija i Ivanića, ali bezuspešno. Nedostajala je i drskost Njegoša Petrovića, heroja pobede u Gentu prošle nedelje.

Na kraju je Hofenhajm u dva ili tri navrata ozbiljno zapretio, najbliži golu bili su Skov i Klasu, ali je Zvezdin kec ostao priseban u najtežim situacijama, sačuvavši Zvezdi bod za drugo mesto u grupi L, samim tim i plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Trostruki uzastopni šampion Srbije, u poslednjem šestom kolu, gostuje Slovan Liberecu 10. decembra, dok Hofenhajm dočekuje poslednjeplasirani Gent, a oba meča neće imati rezultatski značaj.

Hofenhajm je prvi, Zvezda druga, Liberec treći, a Gent zakucan za dno bez osvojenog boda.

Crvena zvezda – Hofenhajm 0:0 (0:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Bez gledalaca: Sudija: Bobi Mejden (Škotska). Žuti kartoni:

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Degenek – Petrović, Sanogo, Kanga (od 80. Nikolić) – Ben (od 89. Eraković), Spiridonović (od 46. Vukanović) – Falčineli (od 89. Boaći).

Hofenhajm: Bauman – Skov , Bogarde, Fogt, Nortvajt, Džon – Gajger (od 58. Griliš), Rudi (od 72. Adams) – Gaćinović (od 72. Baumgartner) – Dabur (od 46. Kramarić) – Klaus.

90+3′ – KRAJ UTAKMICE!

Zvezda i Hofenhajm kolo pre kraja idu u nokaut fazu.

90′ – TRI MINUTA PRODUŽEN MEČ

Škotski arbitar je zbog velikog broja izmena u drugom poluvremenu odlučio da produži meč tri minuta.

87′ – BORJAN SPREČIO GOL

Klaus je mogao da zatrese mrežu Zvezde, ali je Borjan još jednom bio koncentrisan i uspeo je da zaustavi taj opasan udarac.

86′ – ŽUTI ZA MILUNOVIĆA

Neoprezno je startovao štoper Crvene zvezde nad Skovom i sudija mu je opravdano pokazao žuti karton.

83′ – FALČINELI IZBLOKIRAN

Pokušao je Italijan, ali je njegov šut s distance završio u korneru.

81′ – NIKOLIĆ ODMAH ZAPRETIO

Tek što je ušao u igru, odmah je pokušao udarcem sa 16 metara.

80′ – DVOSTRUKA IZMENA STANKOVIĆA

Na terenu su Strahinja Eraković i Veljko Nikolić, izašli su Ben i Kanga.

78′ – BORJAN OPET SPASAVA ZVEZDU

Skov je levom nogom pokušao sa 16 metara, a golman Zvezde je izuzetno reagovao i poslao loptu u korner.

75′ – KORNER ZA HOFENHAJM

Skov je s desne strane kratko izveo  do Baumgartnera, koji uputio loptu u srce kaznenog prostora Zvezde, Borjan je bio na visini zadatka.

72′ – DVOSTRUKA IZMENA HOFENHAJMA

Iz igre su izašli Gaćinović i Rudi, na terenu su Baumgartner i Adams.

69′ – FOGT „POŽUTEO“

Krenuo je silovito Falčineli, Zvezda bi imala višak da je prošao, ali je Fogt iskusno napravio koristan prekršaj i zaradio javnu opomenu.

68′ – BEN POKUŠAO GLAVOM

Gajić je s desne strane centrirao, a najviši u skoku bio je Ben. Ipak, glavom je poslao loptu visoko preko gola.

64′ – BORJAN ZAMALO DA ASISTIRA BENU

Pratio je golman Zvezde igru i presekao jednu opasnu dugu loptu, prilikom ispucavanja ona je preletela više od pola terena i stigla je do Bena koji nije uspeo da je smiri.

63′ – BEN LUKAVO IZNUDIO KORNER

Napucao je krilni napadač Zvezde Fogta i iznudio udarac iz ugla.

62′ – HOFENHAJM SVE JAČE PRITISKA

Zvezda i dalje uspeva da odoli sve žešćim napadima Hofenhajma.

60′ – GENT SMANJUJE

Prepolovili su Belgijanci prednost Libereca. Roman Jaremčuk je pogodio mrežu češkog tima.

59′ – GAĆINOVIĆ ZAPRETIO

Mijat je pokušao udarcem iz daljine, lopta je prozujala tik pored Zvezdinog gola.

55′ – LIBEREC VODI 2:0 U BELGIJI

Češki predstavnik iznenađujuće ima ozbiljnu prednost protiv Genta u Belgiji – 0:2.

Prvo je Mara u 32. pogodio, da bi prednost duplirao Jusuf u 55. minutu.

54′ – MILUNOVIĆ NA ZEMLJI

Nezgodno je pao štoper Zvezde, prekršaja nije bilo. Lopta je izbačena zbog njegovog bolnog prizemljenja.

52′ – BEN POGREŠIO

Nesebičan je hteo da bude El Fardu Ben koji se našao u petercu Hofenhajma, ali nije želeo da šutira jer je bio iskosa, već je hteo da asistira.

51′ – PANKOV IZBLOKIRAO KLAUSA

Odlična reakcija štopera Zvezde, koji je uspeo da uđe u šut Klausu.

46′ – NASTAVLJENA JE UTAKMICA NA „MARAKANI“

Dejan Stanković rešio je da izvede iz igre Spiridonovića i da napad osveži uvođenjem Alekse Vukanovića.

S druge strane, Kramarić je ušao umesto Dabura.

45′ – POLUVREME

Nije glavni sudija iz Škotske ni minut želeo da produži prvo poluvreme, s obzirom na to da nije bilo prekida ili prekršaja.

45′ – KANGA OPROBAO DESNICU

Šutirao je sa preko 20 metara Gelor Kanga. Nije to bilo dovoljno jako da bi ugrozilo golmana Hofenhajma.

41′ – KORNER ZA ZVEZDU

Gelor Kanga je izveo udarac sa leve strane, lopta je stigla do Njegoša Petrovića koji je pokušao udarcem iz daljine.

Ipak, sapleo se i nije uspeo ozbiljnije da ugrozi Baumana.

39′ – BEN ODLIČAN U DEFANZIVI

Dosta se vraća u odbranu i pomaže El Fardu Ben. Ovoga puta je pravovremeno intervenisao ispred Mijata Gaćinovića i poslao loptu u korner.

37′ – DABUR PRVI ZAPRETIO

Napadač Hofenhajm Munas Dabur odlično je šutirao sa desetak metara, ali je kapiten Zvezde Milan Borjan odlično reagovao i poslao loptu u korner.

35′ – BEZ PRAVIH ŠANSI

Bez obzira na to što je još samo 10 minuta ostalo do kraja prvog poluvremena, još nije viđena ozbiljna šansa.

33 – PREKRŠAJ SANOGA

Zvezdin zadnji vezni je potkačkio jednog igrača Hofenhajma po nozi u nameri da izbije loptu. Srećom, sudija nije to okarakterisao kao prekršaj za žuti karton.

31′  SUDAR PANKOVA I DEGENEKA

Kanga je olako izgubio loptu u svom šesnaestercu, ona se odbila do igrača Hofenhajma, a Pankov i Degenek su se sudarili zbog prevelike želje da što pre raščiste tu situaciju.

29′ – LOŠ POTEZ BENA

Napravila je Crvena zvezda višak po levoj strani, imao je priliku da uputi centaršut El Fardu Ben, ali je Gajger bio odlično pozicioniran i lako je zaustavio njegov pokušaj da proigra Falčinelija.

24′ – GAJIĆ U OFSAJDU

Ponovo su defanzivci Hofenhajma bili odlično pozicionirani i sinhronizovani, pa se desni bek Zvezde našao u nedozvoljenoj poziciji.

22′ – NOVI KORNER ZA NEMCE

Gajber je ubacio loptu s desne strane, najviši u skoku bio je Skov, ali je bio neprecizan.

17′ – KORNER ZA HOFENJAJM

Džon je centrirao s leve strane, Ben nije želeo da rizikuje, već je loptu izbio u korner.

Lopta je stigla do Dabura u kaznenom prostoru, a on je pokušao „makazicama“, ali je lopta otišla daleko iznad Borjanovog gola.

11′ – TRAJE OFANZIVA HOFENHAJMA

I dalje se daleko više igra na polovini Zvezde, neretko Gajić, Pankov i Milunović vraćaju loptu Borjanu, koji rašćišćava.

6′ – OFSAJD BENA

Šteta! Prva velika akcija Crvene zvezde, Kanga je proturio loptu iza leđa poslednje linije Hofenhajma, Ben se našao u idealnoj situaciji, ali je bio u ofsajdu.

3′ – PRITISAK NEMACA

Hofenhajm je izašao visoko od prvog minuta i prebacio je težište igre na polovinu Zvezde.

18.55′ – UTAKMICA JE POČELA

18.35′ – STANKOVIĆ PREPUSTIO ULOGU FAVORITA

Iskusno je Dejan Stanković, trener crveno-belih fudbalera, želeo da skine pritisak sa svog tima, poručivši da je Hofenhajm favorit u Beogradu.

„Oni su favoriti, videćemo kako će se odvijati stvari. I kada napadamo i kada se branimo. Hoću da igrači ispoštuju sve što se dogovorimo, u poslednje vreme sve ide kako treba“, rekao je Stanković.

18.18′ – NEMCI OBJAVILI SLIKE KOREOGRAFIJE

Nova.rs pisala je ranije u toku dana o koreografiji koju su „Delije“ spremile za Jagodu.

18.15′ – HOFENHAJM PROŠAO KROZ ZVEZDIN TUNEL STRAHA

18.00′ – GAĆINOVIĆ STARTER

Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović naći će se na terenu „Marakane“ od prvog minuta i dejstvovaće po desnoj strani, levo je Dabur, a najistureniji Klaus.